menu

O nás

Vítejte na stránkách chovné stanice od Gabči (dále jen ve zkratce CHS). Jsme malá CHS situovaná v západních Čechách sousedící s německými lázněmi Bad Brambach. Registrovaná byla v r. 2001. V začátcích jsme se věnovali výcviku a chovu plemene Rotweiller, kdy jsme odchovali dva vrhy. Díky událostem, které popíši níže jsme si pořídili naší dlouho očekávanou fenu plemene bordeauxské dogy, která nám v roce 2004 dala krásný vrh „A“

V chovu jsme spíše „hobby chovatelé, každá naše fena má totiž za celý její život maximálně tři vrhy a to musí být ve výborné kondici. Když se chystáme fenu krýt velmi dlouho a velmi usilovně zjišťujeme vhodného krycího psa a jsme ochotní za ním cestovat i několikasetkilometrové trasy. Krycího psa volíme nejen na základě exteriérových vlastností, ale především na základě zdravotních testů.

O naší CHS mluvím úmyslně v množném čísle neboť celá moje rodina mojí vášeň pro psi podporuje. Tímto bych jim chtěla poděkovat - tátovi za skvělé vytvoření zázemí pro psy, mamce za opatrování nejen psů – dospěláků a štěňat, ale i za podporu na výstavách a sestře Hance za výpomoc. V posledních sedmi letech se postupně zapojuje do mé vášně i můj manžel Petr a moji dva synové Filip a Petr, aktuálně ve věku 5,5 a 3 roky. Ti jsou už nyní velcí pomocníci a doufám, že se v budoucnu stanou zdatnými handlery :o)

Gabriela Přibylová

none

Něco málo o mě …

Jak jsem již uvedla jmenuji se Gabriela Přibylová a celý svůj život bydlím v malém městečku Plesná. Díky venkovu a prarodičům mě již od raného dětství doprovázela zvířata, mimo jiné můj první pes míšenec jménem Míša. Svou lásku a vášeň pro psy jsem projevovala natolik, že mi velmi brzy začali říkat „psí máma“ . Netroufám si nyní balancovat nad tím, kolik psů mě doposud provázelo mým životem. Nicméně každý z nich mě svým způsobem ovlivnil a podílel se na tom, kým dnes jsem, a že chov a výstavy se staly mou celoživotní vášní.

Jako teenežerka jsem se věnovala výcviku psů a díky tomu si udělala mnoho známých. Jedné z nich paní Divišové vděčím za to, že jsem na své první návštěvě krajské výstavě v Karlových Varech viděla impozantní plemeno Bordeauxské dogy. V té době mi bylo šestnáct let a o své vlastní „bordýnce“ jsem mohla jen snít, neboť pro mě byla z finančních důvodů nedostupná.

Až po pár letech jsem si za své první vydělané peníze ušetřila na štěně, fenu jménem Princese Sarah z Oříšků. Jak bylo již řečeno, tato fena nám dala náš první vrh v roce 2004, ze kterého jsme si nechali úžasného psa jménem ABAS od Gabči. Ten se později stal velmi úspěšným šampionem a interšampionem.

Musím dodat, že tento pan Pes mi dopomohl vplout do světa výstav a především díky němu se doposud věnuji chovu a výstavám.

Potkat mě můžete na výstavách nejen v České republice, ale i po celé Evropě většinou v přítomnosti mé mamky či mého manžela Petra. Doufám, že se i nadále budu moci věnovat své vášni a někdy se s Vámi potkám na výstavě či Vás přivítám u nás v CHS.

Milí návštěvníci, doufám že se Vám budou naše stránky, a především naši psi líbit. S úctou Gabriela Přibylová